Podzimní úklid zahrady 16. 11. 

31.10.2019

Vážení rodiče a míle děti, rádi bychom navázali na společnou, příjemně strávenou dubnovou sobotu a uspořádali další v pořadí již 7. úklid školní zahrady. Velice si vážíme nadšení a ochoty rodičů, dětí i učitelů, kteří školní zahrady a odvádějí obrovský kus práce.

Na jaře na školní zahradě proběhly terénní úpravy nového "bosého chodníku" včetně osazení dřevěným obrubníkem, díky čemuž mohly děti celý projekt dokončit. Byly osazeny třídní záhonky, vyčištěny odtokové žlaby, posekáno dříví a nasázené trvalky do záhonů před vstupem do školy. Dále rodiče vypleli záhon s tújemi podél velkého hřiště a pokryli ho textilní tkaninou, aby se plevel již dál nerozrůstal.

Přijďte se podívat, jak se zahrada změnila a pomoci nám ji ještě dále vylepšovat. Věříme , že se opět sejdeme v tak hojném počtu jako při minulých setkáních.

V této souvislosti srdečně zveme všechny dobrovolníky na společnou akci v sobotu 16.11.2019 od 10:00 do 16:00 hodin.

Nyní nás čeká opět úprava záhonů před školou, zameteme a shrabeme listí na zahradě, záhony se skalníky nad běžeckou dráhou vyplejeme a opravíme zakrytí textilní tkaninou, sestříháme živý plot, připravíme školní dílnu na vymalování.

Samozřejmě nebude chybět i společné posezení u táboráku s opékáním klobás, párečků, buřtů a ochutnávkou domácích moučníků. Dětem připravíme krátký orientační závod a nebudou chybět i malé odměny za jejich snahu a pomoc.

S sebou si nezapomeňte pracovní rukavice, uvítáme i další zahradní vybavení jako jsou zahradní nůžky, hrábě, košťata, lopaty, pracovní kolečka a kárky, pily apod.

Budeme rádi, když dopředu potvrdíte svoji účast, abychom mohli zajistit dostatek občerstvení k táboráku. Potvrzení účasti prosím zašlete na mailovou adresu uklidzahrady@gmail.com.

Všem zúčastněným rodičům a dětem předem děkujeme.

Romana Nidetzká a Marek Smatana Jiří Vybíral

koordinátoři akce za KPZŠ pověřený ředitel školy

Pavel Poucha

předseda výboru za KPZŠ