Podzimní úklid zahrady

09.10.2022

Vážení učitelé, rodiče a milé děti,

velice si vážíme zájmu a ochoty rodičů, dětí i učitelů, kteří pravidelně přicházejí pomoci s úpravou školní zahrady a odvádějí obrovský kus práce.

V této souvislosti srdečně zveme všechny dobrovolníky na 11. společný úklid zahrady v sobotu 5.11.2022 od 10:00 do 16:00 hodin.

Začneme opět shrabáním listí na travnatých plochách před školou, poté se přesuneme na samotnou zahradu, kde hlavními činnostmi bude:

Shrabat spadané listí a případně posekanou trávu
• prořezat a zkrátit keře podél dráhy a nad malým hřištěm

• vystříhat plazivý plevel z keřů v zahradě

Škola disponuje košťaty, lopatami, hráběmi i kolečky k zapůjčení, kdyby ovšem došlo, vlastní nářadí je výhodou, stejně jako vlastní pracovní rukavice. Další kolečka, vozíky a nářadí typu pily nebo nůžky jsou vítány. Kontejner bude přistaven u velkého hřiště.

Také letos plánujeme ochutnávku domácích moučníků a táborák s opékáním klobásek a buřtů, připravujeme i odpolední hru pro děti. Přijďte se podívat, jak se zahrada změnila, a pomoci nám ji ještě dále vylepšovat. Věříme, že se opět sejdeme v tak hojném počtu jako při minulých setkáních. 

Budeme rádi, když dopředu potvrdíte svoji účast, abychom mohli zajistit dostatek občerstvení k táboráku. Potvrzení účasti prosím zašlete na mailovou adresu kpzsjer@gmail.com.

Všem zúčastněným rodičům a dětem předem děkujeme

Marek Smatana  - koordinátor akce za KPZŠ

Jan Vondrouš - ředitel školy

Pavel Poucha - předseda výboru KPZŠ