Jarní setkání a úklid zahrady

16.04.2022

Vážení učitelé, rodiče a milé děti,

velice si vážíme zájmu a ochoty rodičů, dětí i učitelů, kteří pravidelně přicházejí pomoci s úpravou školní zahrady a odvádějí obrovský kus práce.

V této souvislosti srdečně zveme všechny dobrovolníky na 10. společný úklid zahrady v sobotu 23.4.2022 od 10:00 do 16:00 hodin.

Začneme opět úklidem záhonů a chodníku před školou, poté se přesuneme na samotnou zahradu, kde hlavními činnostmi bude:

  • Opravit obrubníky "bosého" chodníku
  • Natřít prolézačky a lavičky
  • Pohrabat trávník a zbavit jej popadaných větví a kamení (kvůli dětem i kvůli sekačce)
  • Keře zbavit nafoukaného nepořádku z předchozích větrných dní

Skalničkový svah nad běžeckou dráhou vypadá poměrně upraveně a aktuálně nevyžaduje mimořádnou péči, námaha z předchozích let se nám zatím vyplácí.

Škola disponuje štětci, barvami, košťaty, lopatami, hráběmi i kolečky k zapůjčení, kdyby ovšem došlo, vlastní nářadí je výhodou, stejně jako vlastní pracovní rukavice. Další kolečka, vozíky a nářadí jsou vítány. Kontejner bude přistaven u velkého hřiště.

Také letos plánujeme ochutnávku domácích moučníků a táborák s opékáním klobásek a buřtů, připravujeme i odpolední hru pro děti.

Přijďte se podívat, jak se zahrada změnila, a pomoci nám ji ještě dále vylepšovat. Věříme, že se opět sejdeme v tak hojném počtu jako při minulých setkáních.

Podívejte se, jak jsme si užili setkání letos na podzim: Podzimní setkání na zahradě

Budeme rádi, když dopředu potvrdíte svoji účast, abychom mohli zajistit dostatek občerstvení k táboráku. Potvrzení účasti prosím zašlete na mailovou adresu kpzsjer@gmail.com.

Všem zúčastněným rodičům a dětem předem děkujeme.

Marek Smatana - koordinátor akce za KPZŠ


Jan Vondrouš -  ředitel školy

Pavel Poucha -předseda výboru KPZŠ