Podzimní úklid zahrady 6. 11. 2021

11.10.2021

Vážení zaměstnanci školy, rodiče a milé děti,

velice si vážíme zájmu a ochoty rodičů, dětí i učitelů, kteří pravidelně přicházejí pomoci s úpravou školní zahrady a odvádějí obrovský kus práce.

V této souvislosti srdečně zveme všechny dobrovolníky na 9. společný úklid zahrady v sobotu 6.11.2021 od 10:00 do 16:00 hodin.

Začneme opět úpravou záhonů před školou, poté se přesuneme na samotnou zahradu, kde hlavními činnostmi bude

  • shrabat spadané listí a případně posekanou trávu
  • zkrátit skalníky a keře podél dráhy a nad malým hřištěm tak, aby nezasahovaly do dlážděného chodníku.
  • Vytrhat plevel ze svahu nad malým hřištěm

Rádi bychom zpětně vyzdvihli úspěšné jarní vypletí záhonu nad dráhou, díky kterému je tam nyní plevele jen minimálně a svah vypadá daleko vzhledněji.

Škola disponuje košťaty, lopatami, hráběmi i kolečky k zapůjčení, kdyby ovšem došlo, vlastní nářadí je výhodou, stejně jako vlastní pracovní rukavice. Další kolečka, vozíky a nářadí typu pily nebo nůžky jsou vítány. Kontejner bude přistaven u velkého hřiště.

Také letos plánujeme ochutnávku domácích moučníků a táborák s opékáním klobásek a buřtů, připravujeme i odpolední hru pro děti.

Přijďte se podívat, jak se zahrada změnila, a pomoci nám ji ještě dále vylepšovat. Věříme, že se opět sejdeme v tak hojném počtu jako při minulých setkáních.

Podívejte se, jak jsme si užili setkání letos na jaře: Jak jsme uklízeli zahradu

Budeme samozřejmě sledovat aktuální závazná opatření kvůli covidu, nicméně věříme, že tuto venkovní aktivitu bude možné uspořádat v plánovaném rozsahu.

Budeme rádi, když dopředu potvrdíte svoji účast, abychom mohli zajistit dostatek občerstvení k táboráku. Potvrzení účasti prosím zašlete na mailovou adresu kpzsjer@gmail.com.

Všem zúčastněným rodičům a dětem předem děkujeme.

Marek Smatana  - koordinátor akce za KPZŠ 

Jan Vondrouš - ředitel školy

Pavel Poucha - předseda výboru KPZŠ